Görsel Kalite Kontrol

Home » Görsel Kalite Kontrol


Aralıksız Çalışma
Kalite kontrol işlevini durmaksızın, sürekli çalışarak sürdürür. 7 gün 24 saat aralıksız, yorulmadan ve yüksek verimle işlem yapar.Adapte Edilebilirlik
Gelişmiş mühendislik ürünü olan Görsel Kalite Kontrolü, her türlü endüstriyel otomasyon ve iş yönetim ihtiyacına cevap verebilecek şekilde adapte edilebilir.Verimli İşleyiş
Güçlü endüstriyel otomasyon altyapısı sayesinde yapılması gereken kontrol işlemlerini önceden belirlenen komutlardan sapmadan, atlamadan ve eksiksiz yapar.

Görsel Kalite Kontrol Sistemi

Görüntü tanıma ile kalite kontrolü yapılmasını sağlayan endüstriyel otomasyon sistemidir.


Hatasız Ürünler
Görsel Kalite Kontrol sistemi, müşterilerinize istenen şartları karşılayan, hatasız, görünüm şekil ve yapısını koruyabilen ürünler sunabilmenizi mümkün kılar.İnsan Hatasını Engeller
İnsan hatasından kaynaklanan kayıpların önüne geçer ve insan gücüyle yapılan kontrollere göre çok daha hızlı sonuç üretir. Birim ürün başına kalite kontrol maliyeti düşer.Kusursuz Ürünler
Kusurlu, standart dışı ürünlerin ayıklanması ve sınıflandırılması güçlü otomasyon altyapısı sayesinde milisaniyeler içerisinde ve hatasız olarak gerçekleşir.

Kamera ile Kalite Kontrol

Kamera ve robotik sistemler kullanılarak kusurlu ve ayıklanması hedeflenen ürünler için istenen işlemlerin çok hızlı şekilde insansız olarak yapılmasını sağlar.

Özellikler & Faydalar
  • Tüm süreçler otomasyonla yönetilir. İnsan müdahalesi ile gerçekleşen manüel tekniğe göre hata yapma olasılığı çok düşüktür.
  • Maliyeti düşüktür. Süreçlerin gerçekleşmesinde tamamen otomatik olduğu için personel ve ek maliyetleri son derece azdır.
  • İşlem sürelerini kısaltır. Fortibase® Görsel Kalite Kontrol gelişmiş otomasyon altyapısı sayesinde manüel uygulamalara göre birim zamanda daha fazla iş yapar.
  • Kalite kontrol süreçlerine standart getirir. Görsel Kalite Kontrol, endüstriyel bir otomasyon olduğu için yapılması gereken işlemleri eksik ve bir öncekinden farklı yapmaz. Kendisine verilen komutlar dahilinde tüm işlemleri aynı standartta sonuçlandırır.

  • Entegrasyona uyumludur. Diğer Fortibase otomasyonlarıyla çok kolay entegre olur, endüstriyel uygulamalardaki verimi yükseltir.
  • Rapor ve arşiv yapma imkanı sunar. Kalite kontrol süreçlerinde karşılaşılan istenmeyen ve standart dışı durumları tespit edip raporlar. İstenirse sesli uyarı metotlarıyla anında ikazda bulunur. Kayda geçen standart dışı rapor ve tespit ikazlarını uzun süre saklar.
  • Her türlü endüstriyel otomasyon ihtiyacınıza kuvvetli alt yapı üzerine inşa edilen çözümler üretir.
  • Sürekli çalışır haldedir. 7 gün 24 saat durmadan çalışır, verimi yüksektir.