Görsel Sıvı Kontrolü

Home » Görsel Sıvı Kontrolü


Hızlı Müdahale
Kalite kontrol esnasında tüm standart dışı ve istenmeyen özelliklerde üretilen ürünler anında fark edilir. Bu ürünlerin üretim bandından atılıp tüketiciye ulaşması hızlı bir müdahale ile engellenir.Güvenilir Ürünler
Sıvı ürünlerin kalite kontrolünü güçlü otomasyon alt yapısı sayesinde hatasız olarak gerçekleştirir. Müşterilere standart kalitede, temiz ve güvenilir ürün sunulmasını sağlar.Hijyenik Kontrol
Sıvı ürünlerin temizlik ve görsel kalite kontrollerinin sağlanması, sağlığa uygunluğunun denetlenmesinde yardımcı olur. Diğer kalite kontrol sistemlerine entegre çalışabilir.

Görsel Sıvı Kontrolü

Görüntü tanıma ile sıvıların görsel kalite kontrolünü yapan endüstriyel otomasyon sistemidir. Çok hızlıca sıvıların renk, bulanıklık gibi problemlerini ortaya çıkarır. Sıvıların içerisine karışan yabancı maddeleri tespit eder.


Müşteri Güveni
Sıvı tüketim ürünlerinin kalite kontrol evresi son derece önemli ve risklidir. Ambalajlanan bir ürünün içerisinde yabancı madde, renk bulanıklığı veya olmaması gereken herhangi bir şeye rastlanması tüketicilerin güven kaybetmesine neden olur.Kalite Kontrol
Görsel Sıvı Kontrolü sistemi sıvıların renk, bulanıklık, içerisinde yabancı madde bulunma gibi standart dışı her türlü durumu atlamadan tespit eder, ürünü üretim bandından ayırır ve tüketiciye ulaşmasını engeller.Müşteri Memnuniyeti
Müşterilerinizin ürünlerinizi içleri rahat bir biçimde kullanması için kalite kontrol sistemlerinizi Fortibase görsel sıvı kontrol sistemi ile güçlendirin. Hem müşterileriniz mutlu olsun hem de siz kazançlı çıkın.

Esnek Yapı

Görsel sıvı kontrol sistemi değişik sıvı türleri ve bir çok ambalaj çeşidi ile kullanılabilir.

Özellikler & Faydalar
 • Sıvıların renk, bulanıklık gibi görsel durumlarının kalite kontrolünü yapar.
 • Sıvıların içerisinde karışan her türlü yabacı maddeyi kolayca tespit eder.
 • Sıvıların içerisinde ve görüntüsünde istenmeyen, standart dışı kabul edilen her türlü durumu anında algılayarak sesli ve yazılı uyarı mekanizmalarıyla bildirim yapar.
 • Kalite kontrol değerlendirmesi olumsuz olan sıvı ürünlerin Görsel Sıvı Kontrolü’nün yapay zekası sayesinde, üretim bandında otomatik olarak ayrılarak tüketiciye ulaşması engellenir.
 • Toplum sağlığını korur. İçindeki yabancı maddeler nedeniyle toplum sağlığı açısından kullanımı uygun olmayan sıvı ürünlerin tüketiciye ulaşması engellenir. İşlemin otomasyonla yapılması ile kontrolden geçmeyen, incelenmeyen ürün söz konusu değildir.
 • Sıvı kalite kontrolü süreci esnasında karşılaşılan standart dışı tüm durum ve sonuçlar otomatik olarak kaydedilir. Sıklıkla tekrar eden problemlerin tespit edilmesi mümkün kılınır.
 • Sıvı ürünlerin kalite kontrolü Görsel Sıvı Kontrolü ile hatasız yapılır. İnsan (operatör) müdahalesi ile kalite kontrol yapmak, insana özgü dikkatsizlik, dalgınlık, algı farklılığı, istismar, göz yanılgısı gibi hata yapmaya açık özellikler nedeniyle son derece sağlıksızdır. Görsel Sıvı Kontrolü, belirlenen standartlardan sapmadan kontrol işlevini yerine getirdiği için hata yapma olasılığı yoktur.

 • Sıvıların kalite kontrolünü el değmeden, hijyenik koşullarda yapar.
 • Kullanıcılarına ayrıntılı rapor ve arşiv olanağı sunar.
 • Müşteri memnuniyeti sağlar. Güvenliği en üst seviyede tutan Görsel Sıvı Kontrolü’nün kalite kontrol uygulaması ile müşterilere her zaman hijyenik, standart berraklıkta ve sağlıklı sıvı ürünler sunulur.
 • Firma prestijinizi korur. Sıvı ürünlerinizin net görünmesi ve hijyenik olması Görsel Sıvı Kontrolü ile şansa kalmaz. Sıkı kontroller altında uygulanan kalite kontrol süreçleri ile müşterilerinize her zaman alıştıkları standartta ürünleri sunabilir, firmanızın müşteriler nezdindeki konumunu sağlamlaştırabilirsiniz.
 • Fortibase’in ürettiği diğer otomasyon yazılımları ile entegre olarak üretim ve denetim aşamalarının fonksiyonelliğini arttırır.
 • Maliyeti düşürür. Kalite kontrol sürecinin otomasyonla yapılması insan müdahalesini gerektirmediğinden personel ve malzeme giderleri en aza iner.
 • Kalite kontrol sürecine hız kazandırır. Otomasyon ile birim zamanda insan gücüne göre daha çok iş yapılır.7 gün 24 saat aynı verimle durmadan çalışılır.