Staj

Staj Koşulları

Üniversite ve yüksekokulda öğrenim gören öğrencilere staj imkanı vererek bir yandan sektörel gelişime katkı sağlarken diğer yandan da ileride birlikte çalışacağımız ekip üyelerimizi belirliyoruz.

Fortibase bünyesinde staj yapan öğrenciler departman veya proje içerisinde etkin görev alarak akademik bilgilerini pratiğe dönüştürme fırsatını yakalamaktadırlar. Kadrolu çalışanlarımızla sürekli etkileşim ve iş birliği halinde olan stajyerler iş hayatının işleyişi ve kuralları gibi sosyal konularda da kendilerini geliştirme fırsatı bulurlar.

Aynı zamanda stajları sırasında firmamızı tanıma şansına da sahip olan gençler, Fortibase’de kalıcı olabilmek için niteliklerini geliştirme olanağına da sahip olurlar.

Stajyerlerimizi Fortibase ekibine katılacak adaylar olarak görüyor ve onlara projelerde kullanılan zorlu görevler veriyoruz. Başarılı olanlar ile staj sonrası çalışmaya devam ediyoruz. Bu nedenle Fortibase stajyerleri zorlu bir staj dönemi geçiriyor ve staj sonu değerlendirmeleri de gerçek performansları üzerinden yapılıyor.

Fortibase’de staj başvuruları Yaz Dönemi ve Kış Dönemi olmak üzere iki dönemde değerlendirilmektedir.

Kış Dönemi:

Kış dönemi için yapılacak başvuruların en geç Temmuz ayı sonuna kadar yapılması gerekmektedir. Stajlar kontenjan değerlendirmesi sonucunda stajyer için uygun olacak bir dönemde gerçekleşmektedir.

Yaz Dönemi:

Bu dönemde staj yapmak için başvuruda bulunacak olan üniversite öğrencilerinin en geç Mayıs ayı sonuna kadar başvuru formlarını elimize ulaştırması gerekmektedir. Stajlar kontenjan değerlendirmesi sonucunda Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında gerçekleşmektedir.

Staja Kabul Edilecek Öğrencilerde Aranan Şartlar:
  • İngilizce bilmesi,
  • İleri düzey bilgisayar kültürü
  • Yazılım alanında kendini üniversite ve yüksek okul dışında da geliştirmiş olması,
  • Öğrenmeye istekli olması,
  • Okuma alışkanlığının olması,
  • Sorumluluk sahibi olması.

 

Biz başarılı bir stajın bireye katkısının çok büyük olacağına inanıyoruz. Tüm kriterlerimiz stajyerlerin başarılı bir staj dönemi geçirmesi için sahip olması gereken niteliklerdir.

Staj dönemi sonunda staj raporu stajyerin gerçek performansını yansıtacak şekilde olumlu veya olumsuz olarak düzenlenmektedir.