İnsan / Kişi Sayma

Home » İnsan / Kişi Sayma


Açı Desteği
Fortibase İnsan / Kişi Sayma sistemi yan açı, geniş açı, izometrik açı ve serbest konumlandırma ile çalışabilir. Bu özelliği ile kapı üzerine takılan basit insan/kişi sayma sistemlerinden ayrılır.Rapor ve Arşiv Desteği
İnsan / Kişi Sayma Otomasyonu okuduğu ve tespit ettiği her türlü bilgiyi istenilen süre kapsamında değerlendirip raporlama yapar. Arşiv yeteneği sayesinde eskiye dönük verilere kolayca ulaşma imkanı sağlar.Çok Yönlü Kullanım
Alanlardaki kişi sayısı, sirkülasyonu, alanların ziyaret yoğunluğu, saat bazında yoğunluk derecelendirmesi, dolu-boş kapasite bildirimi, anlık sayı raporları gibi çok çeşitli ihtiyaca cevap verir.

İnsan / Kişi Sayma Sistemi

İnsan / kişi saymayı sağlayan sistem, alışveriş merkezi, mağaza, stadyum, gösteri merkezi gibi alanlarda kişi sayısına bağlı analiz, istatistik veya anket amacıyla kullanılır.


Odak Noktası: Kişi
Günümüz pazarlama stratejileri kişiyi odak aldığından tüm üreticiler ürün ve hizmetlerini tüketicilerin beğeni, istek ve tepkilerine göre şekillendirmeye çalışmaktadır.Tüketici Davranış Analizi
Tüketicilerin davranışlarını ve alışkanlıklarını nesnel olarak çözümlemek için bir çok yöntem geliştirilmiştir. Uygulaması kolay ve ekonomik olan insan / kişi sayma yazılımı bunlardan biridir.Davarnış Analitik Raporları
Fortibase İnsan / Kişi Sayma Sistemi, insanların mağaza, market gibi her alanda sayısını, bulunduğu noktaları ve bu noktalarda ne kadar vakit geçirdiğini hesaplayabilir.

Değişik Açılardan Kişi Sayma

Fortibase İnsan / Kişi Sayma Sistemi izometrik, yan, çapraz açılardan kullanılabilir. Açık alanda sayım yapabilme imkanı sağlar.

Özellikler & Faydalar
 • Alışveriş merkezi, mağaza, iş merkezi, stadyum, gösteri merkezi gibi toplu alanlara giriş-çıkış yapan insanları otomasyonla sayar ve sonuçları anlık olarak kaydeder.
 • Sayım işlemini hatasız yapar. Operatörlerin değerlendirme faklılıkları, göz yanılgısı, dikkat eksikleri ve ihmallerinden dolayı doğabilecek hatalar otomasyonda asla yapılmaz.
 • Toplu alanlardaki insan giriş-çıkış miktar ve sirkülasyonunu hesaplayarak bu alanlarda saate bağlı yoğunluk tespiti yapar.
 • İnsan Sayma Otomasyonu, belirlenen bir alanda kaç insan olduğunun bilgisini saniye saniye verir. Örneğin mağazanızın içinde dün saat 21.30’da kaç kişi olduğunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz.
 • İnsan Sayma Otomasyonu’nun bulunduğu alışveriş merkezi, mağaza gibi yerlerde satışların arttığı veya azaldığı saatlerde içerideki insan sayısı öğrenilebilir. Böylece mağaza içerisindeki organizasyon ve aktiviteler insan sayısının tespit edilebilmesine bağlı olarak daha programlı yapılır.
 • İnsan Sayma Otomasyonu’nun kullanıldığı herhangi bir alanın hangi yön veya tarafının daha fazla kişi tarafından ziyaret edildiği, nerelere hiç giriş yapılmadığı tespit edilebilir.
 • İstenen bir alandaki insanlar, kuşbakışı görüş metodu ile ayrıştırılarak izlenebilir. İnsan Sayma Otomasyonu yan yana veya bitişik pozisyondaki insanları bile adet olarak doğru tespit eder.

 • Ayrı sayabilme yeteneğinin yanı sıra, İnsan Sayma otomasyonu yan yana yürüyen insanların çift olduklarını algılayabilir ve istenirse veri tabanına yapılan girişi “çift girişi” olarak kaydedebilir.
 • Alanların güvenlik kontrollerini kusursuz sağlar. İnsanların göz ardı edebileceği veya dikkatinden kaçabilecek her türlü sayım ve adet hatasını önler.
 • Belirli insan kapasitesi olan alanlarda kapasitenin dolu-boş olduğu bilgisi kolayca edinebilir. Hatta doluluk oranı saniye saniye gözlemlenebilir.
 • Bir alanda toplam kaç kişinin olduğu bilgisi canlı olarak herkes tarafından görülebilecek dijital panolara yansıtılabilir.
 • Her bir kişiyi hatasız sayar. Süreç tamamen otomasyon ile tamamlandığı için sayılmayan, sırası atlanan insan olmaz.
 • Maliyetleri azaltır. Kalite kontrol ve denetleme süreçleri çalışan sayısı ve gücüne değil otomasyona dayanır. Çalışan maliyeti en aza indirgenir.
 • Kalite kontrol ve denetleme süreçleri hızlanır.
 • Ayrıntılı rapor desteği sunar. İnsan sayma yeteneği ile veri işleme becerilerini birleştirerek istediğiniz veriye birkaç saniyede ulaşmanızı sağlar.
 • Arşivleme olanağı ile eskiye yönelik veri elde etmenizi sağlar.