Plaka Tanıma & Okuma: Platasis Cadde & Otoyol

Home » Plaka Tanıma & Okuma: Platasis Cadde & Otoyol


Proje Danışmanlığı
Fortibase, Platasis Plaka Tanıma & Okuma Sistemi ile kamusal, askeri ve özel sektörde önemli projelerde uzun yıllar know-how ve tecrübe edinmiştir. Fortibase bu yetkinliklerini proje danışmanlığı hizmetiyle yeni projelerinize başarı katmak için sizlere sunmaya devam ediyor.Başarı Güvencesi
Platasis Plaka Tanıma & Okuma Sistemi, KGYS ve MOBESE Projeleri, Belediyeler, Askeri Komutanlıklar, kamu projeleri, büyük sanayi şirketleri tarafından kullanılmakta ve aldığı başarılı sonuçlarla referanslarına yenilerini eklemektedir.Aşırı Hız Tespiti
Hız sınırlaması olan bölgelerde, yasalarca belirlenmiş hızı aşan araçların plakalarını ilgili birime otomatik olarak bildirir. Girişken olmayan teknolojisi sayesinde Radar gibi tespit edilemez ve yanıltılamaz. Trafik ve toplum emniyetinin sağlanmasında önemli rol oynar.

Platasis Cadde & Otoyol

Cadde ve otoyollarda çalıntı ve aranan araçları tespit eder. Aşırı hız ve kırmızı ışık ihlallerini denetler ve otomatik ceza keser.


Denetim Otomasyonu
Platsis Plaka Tanıma & Okuma Sistemi bir çok trafik kuralını otomatik olarak denetler ve kurallara uymayan araçları anında tespit eder. Kurallara uymayan sürücülere otomatik olarak ceza kesilmesini sağlar. Platasis adli delil oluşturacak şekilde gerekli kanıtları kural ihlali sırasında kaydeder. Böylece kural ihlalleri uygun bir şekilde kanıtlanabilir.7/24 Kesintisiz Denetim
Platasis Plaka Tanıma & Okuma Sistemi insan gücüyle yapılan denetlemelerin istenilen her noktada 7/24 kesintisiz olarak sürdürülmesini sağlar. Önemli oranda caydırıcı etkiye sahip güvenilir ve kontrol edilebilir bir mekanizma sunar. Sürücüler hataya sıfır tolerans politikası ile trafik kurallarına uygun davranırlar.Özel ve Genel Raporlama
Platasis Plaka Tanıma & Okuma Sistemi kanun uygulayıcılarının ihtiyaç duyabileceği tüm raporlama özelliklerini içerir. Böylece kural ihlali yapan sürücüler raporlanıp üstüste aldıkları cezalar konusunda uygun kanuni işlem başlatılabilir. Genel raporlarla stratejik planlama yapılabilir.

Ücretli Otoyol İşletimi

Platasis ücretli otoyollarda etiket, kart, OGS gibi cihazlara gerek olmadan yüksek hızlarda geçiş imkanı ile trafik akışını hızlandırır. Detaylar

Özellikler & Faydalar
 • Platasis Plaka Tanıma & Okuma Sistemi, okuduğu araç plakalarını Emniyet Genel Müdürlüğü izni ile POLNET (Emniyet Teşkilatı çalıntı araç veritabanı) üzerinden anında sorgu yapma özelliğine sahiptir.
 • %100 Türk sermayeli, yerli yazılımdır. Platasis Plaka Tanıma & Okuma Sistemi tamamen Türk mühendislerinin ürünüdür.
 • Standart plakaların yanı sıra kare plaka, renkli plaka ve yabancı plakaları okuyabilme kabiliyetine sahiptir.
 • En hızlı araçları bile takip edebilme, plakalarını hatasız okuyabilme farkı. Platasis® Plaka Tanıma Sistemi, 250 km./s hızla geçen araçların plakalarını hiç zorlanmadan ve hatasız okur.
 • Saygın ve ciddi referanslara sahiptir. Binlerce çalışanı olan özel sektör kuruluşları, büyük endüstriyel tesisler, Silahlı Kuvvetler, Emniyet Teşkilatı ve büyük kamu kuruluşları Platasis Plaka Tanıma & Okuma Sistemi’ni tercih etmektedir.
 • Tek merkezden yönetim ve denetleme özelliği sağlar. Platasis Plaka Tanıma & Okuma Sistemi geniş veya uzak alanlardaki birden fazla sistemi birbirine bağlar, hepsinin tek merkezden yönetilebilmesini ve bütünleşik yapı kurulumunu mümkün kılar.
 • Entegrasyona uyumludur.Kent güvenlik sistemi, trafik denetleme projeleri gibi büyük çaplı ve entegre projelerde kilit sistem olarak başarıyla kullanılmaktadır.

 • Her koşulda aynı performans başarısını yakalar. Platasis Plaka Tanıma & Okuma Sistemi en zor ışık ve hava şartlarında bile araç plakalarını aynı başarı ile okur.
 • Güçlü ve ayrıntılı raporlama olanağı sunar. Platasis Plaka Tanıma & Okuma Sistemi, kullanıcılara ve yöneticilere farklı(istenen) içeriklerde ayrıntılı raporlar verir.
 • Maksimum hızla hatasız uygulama. Platasis Plaka Tanıma & Okuma Sistemi mükemmel algoritmaları sayesinde plakaları sadece birkaç milisaniyede okur, sorgular ve işlem yapar.
 • Veri tabanı uygulamaları ile uyumlu. Platasis Plaka Tanıma & Okuma Sistemi, uygulanacak projenin maksimum faydaya erişmesi için gelişmiş veritabanı desteği sunar.
 • Uzun süreli kayıt ve arşiv yapabilme imkanı. Platasis Plaka Tanıma & Okuma Sistemi performanslı veri tabanı özellikleri ile kullanıcılarına uzun süreli kayıt erişim olanağı sunar.
 • Kullanıcıya göre yetki belirleyebilme seçeneği. Platasis Plaka Tanıma & Okuma Sistemi ile amaçladığınız sonuca ulaşırken bilgilerinizin gizlilik ve güvenlik seviyesini en üst seviyeye ulaştırın.
 • Üst düzey güvenlik ve şifreleme güvencesi. Platasis Plaka Tanıma & Okuma Sistemi size gelişmiş bir mühendislik harikasının olanaklarını sunarken aynı zamanda güvenlik ve bilgi gizliliğinizi de optimum seviyeye çıkarır.


Trafik Kuralları
Platasis trafik kurallarını denetleyebilir ve ihlalleri insansız olarak tespit edebilir. Platasis sistemi olan her nokta 24 saat trafik polisi varmış gibi gözlenir. Herhangi bir kural ihlali tespit edildiğinde araç plaka okuma ile tespit edilerek otomatik olarak ceza makbuzu düzenlenir.Denetim
Kural ihlallerini azaltacak en önemli unsur eğitimdir. Denetim ve adaletin etkinliğinin de kural ihlallerini azaltmakta önemli etkileri vardır. Platasis Plaka Tanıma & Okuma Sistemi denetimin etkinliğini önemli oranda artırarak sürücülerin kurallara uymasını sağlamaktadır.Güvenlik
Trafik kurallarına saygılı bireyler, trafik güvenliğini artıracaktır. Platasis Plaka Tanıma Sistemi trafikte geçirdiğiniz zamanı daha güvenli yapar. Sizin ve çocuklarınızın daha güvenli hissetmenizi sağlar.

Köprüde ve Otoyollarda Cihaza Etikete Son

Platasis Plaka Tanıma & Okuma Sistemi otoyollarda etiket, ogs gibi cihazlar olmadan, araçlara yüksek hızlarda geçiş imkanı sağlar. Trafikteki tüm araçlar sisteme dahil olur.

Cihaz ve Etiket Olmaması Trafik Sıkışıklığını Önler

Platasis Plaka Tanıma & Okuma Sistemi, ücretli köprü ve otoyol gişelerinden geçiş yapan araçlardan bir cihaza ve etikete gerek duymadan otomatik ücret tahsilatı yapar. Ücretli geçiş noktasından geçen aracın plakası Platasis Plaka Tanıma & Okuma Sistemi tarafından okunur ve plakaya belirlenen tarife üzerinden ücret kesilir. Sistem her türlü tahsilat sistemiyle uyumludur. Her türlü banka, mobil ödeme türünü destekler. İşletmecinin kendisinden hizmet alanlara istediği ödeme seçeneğini sunabilmesini sağlar.
Araçlara manyetik, radyo sinyalli cihazlar takılmasına gerek kalmaz. Şerit daralması veya gişe olmayacağı için araç sürücülerinin yavaşlamasına gerek kalmaz. Trafik tıkanıklığı önemli oranda azalır. Sistem 250km./saat hızlarda dahi araç plaklarını başarıyla okuyabildiğinden araçların ücretli geçiş noktalarında yavaşlaması, durması veya seyirleri süresince ekstra hiçbir işlem yapmalarına gerek yoktur. Sistemin tamamen otomasyona dayalı çalışması ve sürücülerin hiçbir şekilde müdahalesine gerek duymaması sürücülerin ve trafiğin güvenliğini artırır.
Sürücülerin cihaz kaybetme ve bozulma sorunları olmadığı için işletmeci stok bulundurmak zorunda kalmaz. Platasis Plaka Tanıma & OKuma Sistemi işletmeciyi geri aldığı atıl cihazlardan kaynaklanan giderlerden korur. Platasis Plaka Tanıma Sistemi, manyetik ve radyo sinyalli cihazlardan çok daha yüksek okuma başarısına sahiptir. Hatalı okumaları düzeltmek için gerekli personel sayısı daha az olduğu için personel giderlerinde tasarruf sağlar.

Platasis Plaka Tanıma & Okuma Sistemi mevcut otomatik tahsilat sistemleri arasında en gelişmiş teknolojiyi sunar.