Plaka Tanıma & Okuma: Platasis Site Otopark

Home » Plaka Tanıma & Okuma: Platasis Site Otopark


Maliyet Avantajı
Sistem, çalışması bakımından araca takılan etiket, baskı veya kumanda gibi aparatlara ihtiyaç duymaz. Servis ve performans garantisi verir. Toplam sahip olma maliyeti alternatif çözümlere göre daha düşüktür.Stres Yaşamayın
Site sakinlerinin araçlarını sadece plakalarından tanıyarak sitenizin önündeki bariyeri hızlıca açar, evinize hızlıca, sıkıntı yaşamadan ulaşmanızı sağlar. Kumanda, kart gibi yardımcı elemanların kaybolması veya araç içinde bulunamaması gibi stres yaratmaz.Güvenli Yaşam
Sitenize izniniz dışındaki, yabancı araçların girmesini engeller. Dilerseniz bu araçlar için uyarı ve ikaz alarmlarını devreye alır. Misafir araçların giriş ve çıkış kayıtlarını tutar. Size ve ailenize güvenli bir yaşam sunar.

Platasis Site Otopark

Sitenize giren çıkan araçların plakalarını otomatik olarak okur, giriş ve çıkışların denetimini yapar, izinsiz girişi engeller.


Özel Otopark Yönetimi
Platasis Plaka Tanıma & Okuma Sistemi özel ve site otoparklarının yönetimi için bir çok özellik sunar ve site yönetiminin işini çok kolaylaştırır. Giren çıkan araçların takibi otomatik olarak yapılır, kart veya kumanda gibi cihazlara gerek kalmaz. Özel şirket otoparkı gibi ticari olmayan otoparklara özgü bir çok özellik sunar.480 Piksel veya TV Satırı Yeter
Platasis Plaka Tanıma & Okuma Sistemi çok düşük çözünürlükte yani sadece 480 piksel (TV Line) kameralarla bile yüksek başarı oranı ile çalışır. Analog, IP veya dijital kamera farketmeden aynı performansı sunar. Böylece uygun maliyetli donanımlarla kullanabilirsiniz.Durmadan Çalışır
Platasis Plaka Tanıma & Okuma Sistemi durmaksızın 7 gün 24 saat çalışır. Hata yapmaz, yorulmaz. Sizin güvenliğiniz için durmaksızın çalışırken çok düşük enerji harcar. Düşük voltajlı ve düşük güç tüketimli CPU'larda bile rahatlıkla çalışır.

Platasis Vale

Platasis ile sadece belli araçların girişine izin verilen özel bölgeler oluşturabilirsiniz. Yeriniz hep hazır.


Kart ve Kumanda Derdine Son
Siteye giriş yapmak isteyen kullanıcılar kumanda, OGS, manyetik vericiye ihtiyaç duymadan ve kart okutma zahmetine katlanmadan aracın Platasis Plaka Tanıma & Okuma Sistemi ile tanınması sayesinde giriş yapabilmektedir. Sürekli bozulan kumanda, kaybolan kartlar gibi dertlerden kurtulur, maliyet avantajı sağlarsınız.Sitenize Hızlı Giriş Çıkış Yapın
Hızlı bir şekilde aracı tanıyıp bariyeri açması sayesinde site giriş ve çıkış trafiğini hızlandırarak size zaman kazandırır. Kalabalık sitelerde özellikle işe gidiş ve dönüş saatlerinde oluşan yoğun trafiği önleyerek, kendi sitenizde trafiğe takılmanızı engeller.Güvenlik ve Denetim
Platasis Plaka Tanıma & Okuma Sistemi site sakinlerinin ve misafir araçların resim ve videoları ile birlikte plaka takibini yapar ve geriye dönük ayrıntılı raporlama sunar. Dilerseniz bu özellik kapatılabilir veya belirli saatlerde çalışacak şekilde ayarlanabilir.

Özellikler & Faydalar
 • Sitenizin 7/24 güvenliğini sağlar.
 • Siteniz için “giriş izni olan araçlar” veya “giriş izni olmayan araçlar” şeklinde veri tabanı oluşturabilmenizi sağlar.
 • Sitenize giriş izni olmayan, yabancı araçların girmesini engeller.
 • Giriş izni olan araçları plakalarından tanıyarak otopark bariyerini otomatik açar, hızlı geçiş imkanı verir.
 • Sitenize giriş yapan tüm araçların kaydını tutar. İstediğiniz an ayrıntılı rapor olarak bilgi sunar.
 • Tüm girişleri otomasyonla sağlar, dalgınlık, dikkatsizlik vb. insan hatalarının sitenizin güvenliğini tehlikeye atmasını engeller. Kural dışı hiçbir harekete izin vermez, emniyetinizi en iyi şekilde sağlar.
 • Site sakinlerinin araçlarını sadece plakalarından tanıyarak sitenizin önündeki bariyeri hızlıca açar, evinize hızlıca, sıkıntı yaşamadan ulaşmanızı sağlar. Kumanda, kart gibi yardımcı elemanların kaybolması veya araba içinde bulunamaması gibi stres yaratacak durumların tamamen önüne geçer.
 • Türkiye çapında Fortibase garantisiyle yerinde teknik destek sağlar.
 • Plaka okumada %100 başarı performansı gösterir.

 • Platasis Site Otopark, saygın referanslara sahiptir. Binlerce çalışanı olan özel sektör kuruluşları, büyük endüstriyel tesisler, Silahlı Kuvvetler, Polis Teşkilatı ve büyük kamu kuruluşları Platasis Site Otopark’ı güvenle kullanmaktadır.
 • Tek merkezden yönetim ve denetleme özelliği sayesinde Platasis® Site Otopark, geniş veya uzak alanlardaki birden fazla sistemi birbirine bağlar, hepsinin tek merkezden yönetilebilmesini ve bütünleşik yapı kurulumunu mümkün kılar.
 • Entegrasyona uyumludur. Araç altı tarama (araçların altını kontrol eden sistem;), kantar sistemleri gibi çözümlerle sorunsuz bir şekilde entegrasyon sağlar.
 • %100 takip olanağı sunar. Platasis Site Otopark, araçları 7/24 durmaksızın takip ettiği için güvenlik operatörlerinin bütün hareketleri kontrol altındadır.
 • En hızlı araçları bile takip edebilme, plakalarını hatasız okuyabilme farkı. Platasis Site Otopark, 250 km./s hızla geçen araçların plakalarını hiç zorlanmadan okur.
 • Uzun süreli kayıt ve arşiv yapabilme imkanı. Platasis Site Otopark, performanslı veri tabanı özellikleri ile kullanıcılarına uzun süreli kayıt erişim olanağı sunar.
 • Kullanıcıya göre yetki belirleyebilme seçeneği. Platasis Site Otopark ile amaçladığınız sonuca ulaşırken bilgilerinizin gizlilik ve güvenlik seviyesini en üst seviyeye ulaştırın.

Askeri Bölge Güvenliği

Fortibase Plaka Tanıma & Okuma Sistemi askeri bölgelerde kontrol ve denetim kolaylığı sağlar ve güvenliğe yardımcı olur. Askeri bölgelerde araç takibi yapılması için gerekli tüm özellikleri içerir. Bölgelere giren çıkan araçlar plaka okuma yöntemi ile tespit edilerek takip edilir.

Askeri bölgeler için bir çok detaylı raporlama sunar. Platasis Plaka Tanıma & Okuma Sistemi raporlarıyla çok boyutlu güvenlik incelemesi yapılabilir. Yetkilendirme sistemi ile hangi operatörün ya da komutanın hangi bilgilere erişim yetkisi olduğu ayarlanabilir. Yetkilendirme sistemi çeşitli birimlerin ihtiyaçlarına göre ayarlanabilir.

Platasis Plaka Tanıma & Okuma Sistemi aktif olarak bir çok askeri alanda ve askeri bölgede kullanılmaktadir. Güvenilirliğini askeri standartlara sağladığı uyumla bir kez daha kanıtlamış olan Platasis Plaka Tanıma & Okuma Sistemi zamanla gelişen yeni ihtiyaçlara uyum sağlayacak şekilde sürekli geliştirme döngüsünde yeni özellikler kazanmaktadır.