Plaka Tanıma & Okuma: Platasis Ticari Otopark

Home » Plaka Tanıma & Okuma: Platasis Ticari Otopark


Müşteri Memnuniyeti
Kart, bilet ve fişe gerek olmadan işlem yaptığından otopark giriş ve çıkışında müşterilere hızlı ve rahat geçiş imkanı sağlar, otopark kapılarında kuyruk oluşmaz. Otoparktaki yer durumunu giriş kapısındaki mesaj panosundan müşterilere anlık olarak bildirir.Operatör Denetleme
Ayrıntılı rapor özellikleriyle otopark görevlilerinin çalışmalarını kontrol altında tutar. Günlük ve aylık ciro raporları ile otoparkınızın finansal durumunu hatasız ve firesiz kontrol edebilmenizi sağlar.Maliyeti Düşürür
Araçları plakalarından tanır, kart ve bilet kullanımına gerek yoktur. Bilet makinası, kart ve bilet masrafları olmayacağından maliyetleriniz düşer.

Plaka Tanıma & Ticari Otopark Yönetimi

Platasis Ticari Otopark, hem Plaka Tanıma & Okuma Sistemi hem de ileri seviye ticari otopark otomasyon yazılımını bir arada sunar.


Kayıp ve Kaçak Önlenir
Ticari otopark işletmeleri Platasis Plaka Tanıma Sistemi ile kart ve fiş kullanmadan daha güvenilir bir şekilde çalışabilirler. İnsan hatasından veya kötü niyetten kaynaklanabilecek hatalar Platasis Plaka Tanıma & Okuma Sistemi ile engellenir. Platasis, giren ve çıkan tüm araçları plaka okuma yöntemi ile kaydederek otomatik ücretlendirme yapar. Kimin otomatik ücretlendirme sonuçlarını değiştirme yetkisi olduğuna işltemeci karar verir. Yetkili personelin yaptığı düzeltmeler ayrıntılı raporlarla kontrol edilir ve kaçaklar önlenir.Toplam Sahip Olma Maliyeti Düşüktür
Platasis Plaka Tanıma & Okuma Sistemi ile bilet ve kart kullanılmadığı için sürekli sarf malzemesi gideri oluşmaz ve önemli ölçülerde tasarruf sağlanır. Bilet basmak ve okumak için kullanılan makinelerde oluşacak arızalardan kaynaklanan giderler ve bu süre içerisindeki iş kayıplarının da önlenmesi Platasis'in sağladığı önemli kazançlardır. Hem sarf hem de bakım masraflarının azaltılması sayesinde düşük toplam sahip olma maliyeti sağlanır.Ücretlendirme ve Yönetim
Otopark işletmeleri müşterilerine çok çeşitli ücretlendirme ve abonelik seçenekleri sunmaktadır. Platasis Plaka Tanıma & Okuma Sistemi ile birlikte sunulan otopark otomasyonu çok gelişmiş özellikler içerir ve otopark işletmecilerinin her türlü ihtiyacına cevap verebilecek özellikler sunar. Her türlü ücretlendirme sistemini destekler ve gelişmelere açıktır. Anlık ücretlendirme, 30 günlük abonelik, aylık abonelik, kontör, borçlanma gibi aklınıza gelebilecek tüm yöntemleri destekler.

Tek Tedarikçi, Entegre ve Sorunsuz Çözüm

Platasis hem plaka tanıma ve okuma hem de otopark yönetim sistemini içerir. Ayrı yazılımları alıp entegre etme derdiniz olmaz. Tüm desteği tek bir üreticiden alırsınız.

Özellikler & Faydalar
 • Otopark kapısına yaklaşan aracın plakasını okur ve kaydeder. Aynı araç çıkış kapısına geldiğinde sistem aracı plakasından tanır ve otoparkta ne kadar süre kaldığını hesaplar. Ücret tarifesine göre ödenmesi gereken tutarı hesaplar. Plakaya özel otomatik fiş keser.
 • Tüm giriş ve çıkışları otomasyonla sağlar. Yolsuzluk, dalgınlık, dikkatsizlik vb. insan hata ve suistimallerine izin vermez.
 • Otopark ücretlendirme uygulaması müşteri araçlarının sadece plakaları okunarak yapılır. Böylece kumanda, kart, bilet, gibi ekipmanların kaybolması veya araba içinde bulunamaması gibi stres yaratacak durumların tamamen önüne geçer. Müşteriler kartsız, biletsiz rahat ve huzurlu bir park tecrübesi yaşar.
 • Otoparktaki yer durumunu(otoparkta yer olup olmadığını ve kaç ader yer olduğunu) giriş kapısındaki mesaj panosundan müşterilere anlık olarak bildirir. Kapılarda kuyruk oluşmasını engeller.
 • Gün sonunda günlük ciro ve işlem bilgilerini raporlar.
 • Otoparka giriş yapan tüm araçların detaylı kaydını tutar. İstendiğinde araçların otoparkta kalış süreleri, ücret bilgileri vb. detay bilgileri rapor alınabilir.
 • Türkiye çapında Fortibase garantisiyle yerinde teknik destek sağlar.

 • Tek merkezden yönetim ve denetleme özelliği sayesinde Platasis Ticari Otopark, geniş veya uzak alanlardaki birden fazla sistemi birbirine bağlar, hepsinin tek merkezden yönetilebilmesini ve bütünleşik yapı kurulumunu mümkün kılar.
 • Entegrasyona uyumludur. Araç altı tarama (araçların altını kontrol eden sistem;), kantar sistemleri gibi çözümlerle sorunsuz bir şekilde entegrasyon sağlar.
 • %100 takip olanağı sunar. Platasis Ticari Otopark, araçları 7/24 durmaksızın takip ettiği için otopark görevlilerinin bütün hareketleri kontrol altındadır.
 • En hızlı araçları bile takip edebilme, plakalarını hatasız okuyabilme farkı. Platasis Ticari Otopark, 250 km./s hızla geçen araçların plakalarını hiç zorlanmadan okur.
 • Uzun süreli kayıt ve arşiv yapabilme imkanı. Platasis Ticari Otopark, performanslı veri tabanı özellikleri ile kullanıcılarına uzun süreli kayıt erişim olanağı sunar.
 • Kullanıcıya göre yetki belirleyebilme seçeneği. Platasis Ticari Otopark ile amaçladığınız sonuca ulaşırken bilgilerinizin gizlilik ve güvenlik seviyesini en üst seviyeye ulaştırın.
 • Plaka okumada %100 başarı performansı gösterir.
 • Platasis Ticari Otopark, saygın referanslara sahiptir. Binlerce çalışanı olan özel sektör kuruluşları, büyük endüstriyel tesisler, ve büyük kamu kuruluşları Platasis Ticari Otopark’ı güvenle kullanmaktadır.

Askeri Bölge Güvenliği

Fortibase Plaka Tanıma & Okuma Sistemi askeri bölgelerde kontrol ve denetim kolaylığı sağlar ve güvenliğe yardımcı olur. Askeri bölgelerde araç takibi yapılması için gerekli tüm özellikleri içerir. Bölgelere giren çıkan araçlar plaka okuma yöntemi ile tespit edilerek takip edilir.

Askeri bölgeler için bir çok detaylı raporlama sunar. Platasis Plaka Tanıma & Okuma Sistemi raporlarıyla çok boyutlu güvenlik incelemesi yapılabilir. Yetkilendirme sistemi ile hangi operatörün ya da komutanın hangi bilgilere erişim yetkisi olduğu ayarlanabilir. Yetkilendirme sistemi çeşitli birimlerin ihtiyaçlarına göre ayarlanabilir.

Platasis Plaka Tanıma & Okuma Sistemi aktif olarak bir çok askeri alanda ve askeri bölgede kullanılmaktadir. Güvenilirliğini askeri standartlara sağladığı uyumla bir kez daha kanıtlamış olan Platasis Plaka Tanıma & Okuma Sistemi zamanla gelişen yeni ihtiyaçlara uyum sağlayacak şekilde sürekli geliştirme döngüsünde yeni özellikler kazanmaktadır.