FortiIO

Home » Platformlar » FortiIO

FortiIO Cihaz Giriş & Çıkış Protokolleri Platformu.

FortiIO, her türlü cihazla haberleşmek kullanılan bir giriş çıkış kontrolü (IO) platformudur. Fortibase tarafından hazırlanmıştır ve yazılımların her türlü dış cihazla haberleşmesini sağlar. Tüm Fortibase görüntü tanıma yazılım ve uygulamalarında kullanılmak amacıyla üretilmiştir.

FortiIO, her türlü cihazla haberleşmek kullanılan bir giriş çıkış kontrolü (IO) platformudur. Fortibase tarafından hazırlanmıştır ve yazılımların her türlü dış cihazla haberleşmesini sağlar. Tüm Fortibase görüntü tanıma yazılım ve uygulamalarında kullanılmak amacıyla üretilmiştir. Ölçeklenebilir yapısı ile her standarttaki cihazla haberleşmeyi sağlamasının yanı sıra Fortibase çözümlerinin mevcut donanımla çalışmasını sağlayarak maliyet düşüşü sağlar veya daha gelişmiş donanımlar kullanmanızı olanaklı hale getirir.

Endüstride ve işletmelerde çok çeşitli donanımlar kullanılmaktadır. Her bir donanım farklı bir iletişim yöntemi ve protokoller kullanmaktadır. FortiIO, tüm bu donanımlar ile haberleşmeyi tek bir kod tabanında toplayan bir platformdur. Cihazlarla iletişim için gerekli uygulama bölümü FortiIO platformu üzerinde geliştirilir. FortiIO platformu C++ kullanılarak geliştirilmiştir.

Fortibase, endüstriyel robotlardan, kantarlara, yazarkasalara kadar bir çok cihazla haberleşen ve ilgili cihazları kontrol eden yazılımlar üretmiştir ve giriş-çıkış, sinyal kalitesi konularında geniş tecrübe sahibidir. Platform edinilen tecrübelerle sürekli güncellenmekte ve müşteri ihtiyaçları doğrultusunda optimize edilmektedir.

FortiIO, robotlar, makineler, kantarlar, yazarkasalar, bariyerler, geçiş sistemleri, kontrol sistemleri, alarm terminalleri, kameralar, bilgisayarlar gibi her tür cihazla çalışır. Başlıca kullanım alanı cihazlar arası haberleşmeyi sağlamaktır. Cihazın desteklemesi durumunda cihazı idare ederek cihazın kullanılmasını sağlar. FortiIO cihazın denetlenmesi amacıyla da kullanılarak, cihazdan gelen verilerin kontrolünü ve doğrulanmasını da sağlayabilir.

FortiIO çok özellikli bir platformdur. Giriş çıkış kontrolü, özellikle endüstriyel ortamlarda çok büyük zorluklarla baş edilmesini gerektirir. Değişken sinyal kalitesi, çok çeşitli protokoller gibi unsurlar laboratuar ortamında test edilmiş birçok platform sınır koşullarında ve görece az kontrollü ortamlarda kararsız davranma eğilimi göstermektedir. FortiIO saha koşullarında sayısız kez kendini kanıtlamış ve yoğun ve zorlayıcı taleplere cevap vermiş bir platformdur: Yüksek başarım sunar. Tüm mevcut özelliklerinin yanısıra destek verdiği uygulamaların ölçeklenebilir olmasını sağlar. İhtiyaçlarınız değişirse FortiIO kullanan uygulamalar ihtiyaçlarınıza her zaman cevap vermeye hazır olurlar.

FortiIO proje riskini azaltır ve proje süresini kısaltır. Özel projeler için çok büyük avantaj olan bu durum proje maliyetlerinin aşağı çekilmesini sağlar.

Sonuç olarak giriş çıkış kontrolü alanında yüksek tecrübe sahibi olan Fortibase tarafından üretilen FortiIO platformu birçok özellik sunar. Bu özellikler, platform üzerinde geliştirilen uygulamalarda faydaya dönüşür. Fortibase müşterilerine kaliteli, uygun maliyetli, ölçeklenebilir ve düşük riskli proje ve uygulamalar sunabilmek için FortiIO platformunu geliştirmiştir.