BTD Tekstil

Home » Başarı Hikayeleri » BTD Tekstil
Durum
Şirket Logosu

1952 yılından itibaren pamuk ticareti yaparak faaliyetlerine devam eden Bilici Ailesi kısa zamanda iplik ve kumaş ticaretine başlamıştır. Bilici ailesi ürettikleri kumaşları dünya pazarlarına satmak için 1999 yılında BTD Tekstil firmasını kurmuştur.

1999 yılında kurulan BTD Tekstil, İstanbul, New York, İtalya ve Moskova’da ofisleri bulunan ve 60’tan fazla çalışanıyla dünya çapındaki müşterilerine hizmet veren bir yapıya kavuşmuştur. BTD Tekstil kısa zamanda geniş ve esnek üretim kapasitesi, başarılı ar-ge çalışmaları ve kaliteli servisi ile dünyanın önde gelen moda devlerinin tercih ettiği bir üretici olmuştur. Yılların verdiği tecrübe ve birikim ile hızla değişen moda trendlerini hızla belirleyen BTD Tekstil sektördeki Trend belirleyici firmalardan olmayı başarmıştır.

Müşteri hizmet kriterlerini en yüksek noktada tutan BTD Tekstil, özellikle satış süreçlerini günümüz şartlarına uygun bir teknoloji ile izlemek istiyordu. Bu şekilde günümüzde ön planda olan internet tabanlı uygulamalar ile müşteri memnuniyetini daha yukarı çekerken, sahada yapılan müşteri görüşmelerini ve görevleri yapan temsilcilerinin de verimliliğini en üst seviyeye taşıma hedefindeydi.

Çözüm

BTD Tekstil bünyesindeki projeye yönelik olarak Fortibase S-Order Satış Gücü Yönetim çözümünün kullanılmasına karar verildi. Konuyla ilgili olarak yapılan analiz çalışmaları ile projenin ilk aşaması başlamış oldu. Firma içerisinde Bu aşamada firma yetkilileri ile yapılan çalışmalarda, firma içerisindeki;
• Konfeksiyon
• Kumaş
• İplik
bölümleri için izlenecek süreçler ve ayırımlar belirlendi. Her bir bölüm için gerekli uyarlamalar ve gerekli geliştirmeler yapıldı.

Proje içeriğinde kullanıcılar, kendi bölümlerine ait müşteri adaylarını ve müşterilerin görebilmekte ve bunlarla ile ilgili olarak çeşitli kategorilerde aktiviteler gerçekleştirebilmektedir. Bunun yanı sıra, müşteri görüşmelerinde alınan bilgiler doğrultusunda tekliflendirme ve sipariş süreçlerini de gerçekleştirilebilmektedir. Çözümde yer alan kota belirleme ve takibi ile müşteri temsilcilerinin performansları izlenmektedir. Yönetim gerekli olan özet bilgilere raporlamalar sayesinde ulaşabilmektedir.

Firmanın, müşterilerine hizmet veren müşteri temsilcilerinin koordinasyonu ve yönlendirilmesi gerekliliği bulunmaktaydı. Buna yönelik olarak çözümün internet tabanlı yapısı kullanılarak, istenilen yerde ve zamanda sisteme erişim kazandırılmıştır. Müşteri temsilcileri her an sisteme girerek, kendilerine atanmış işleri görebilecekleri gibi yaptıkları işler ile ilgili bilgileri merkezi sisteme aktarabilmektedir.

Sonuç

Firmamız tekstil sektörünün farklı alanlarında faaliyet gösteriyor. Ayrıca sunduğumuz ürünler ile ilgili müşterilerimizden çok farklı taleplerle karşılaşıyoruz. Bu taleplerin karşılanması ve maliyetlendirmesi oldukça zorlu bir süreç. Müşteri temsilcilerimiz, firmalarla görüşürken S-Order çözümü ile anında talepleri kayıt altına alıp, gerekli çalışmalara başlayabiliyorlar.
Arif Bilici | BTD Tekstil Ülke Müdürü

Analiz, uyarlama, entegrasyon ve test aşamalarından oluşan projenin ilk aşaması, gerekli eğitimlerin kullanıcılara verilmesi ile tamamlandı.

BTD Tekstil, müşterilerine sunduğu hizmetlerini belli bir standart ile vermeye başladı.

Firma sahadaki süreçleri anlık izleyerek, gerekli yönlendirmeleri yaparak verimlilik sağladı.

Sunulan hizmet müşteri memnuniyetini sağladı.