Teknik Döküm

Home » Başarı Hikayeleri » Teknik Döküm
Durum
Şirket Logosu

Teknik Döküm A.Ş., kurulduğu 1977 yılından itibaren özellikle kuyum ve güvenlik sektörlerinde yangın şekilde hizmet veren bir firmadır. Bugüne kadar yirmiye yakın ülkeye ihracat gerçekleştirmiştir.

Teknik Döküm A.Ş., sektörün çeşitlenen makine ve ekipman ihtiyacını karşılamak üzere makine üretimi ve yurtdışı marklarla geliştirdiği iş ortaklıklarının yanı sıra; sektöre yönelik olarak organize ettiği seminer, eğitim ve öğretim faaliyetleri ile de Türk Kuyumculuk sektörünün gelişmesine katkıda bulunmaktadır.

1996 yılından itibaren, metal detektörler konusunda dünyanın en tanınmış markalarından biri olan İtalyan CEIA firmasının Türkiye distribütörlüğünü alan Teknik Döküm, 1997'de de X-Işınlı bagaj kontrol cihazları imalatında dünyanın önde gelen firmalarından Alman Smiths-Heimann şirketi ile çalışmaya başlayarak Türkiye temsilciliğini almıştır.

Firma, uzun zamandır Heimann firmasının X-Ray Bagaj Kontrol sistemleri, Smiths Dedection firmasının, Narkotik Patlayıcı İz Detektörleri, Kimyasal Tehdit Analiz Detektörleri, Ceia firmasının, Kapı ve El Tipi Metal Detektörleri, Mayın Arama Detektörlerinin, her türlü güvenlik cihazlarının satış, montaj ve bakımını sürdürmektedir.

Vermekte olduğu hizmet kriterlerini en yüksek noktada tutan Teknik Döküm A.Ş., özellikle satış sonrası servis hizmetlerini günümüz şartlarına uygun bir teknoloji ile izlemek istiyordu. Bu şekilde günümüzde ön planda olan internet tabanlı ve mobil yönetim uygulamaları ile müşteri memnuniyetini daha yukarı çekerken, sahada hizmet veren elemanlarının da verimliliğini en üst seviyeye taşıma hedefindeydi.

Çözüm

Gereksinim duyulan konulara yönelik olarak Fortibase W-Order Servis Yönetim çözümünün firmaya uyarlanmasına karar verildi. Konuyla ilgili olarak yapılan analiz çalışmaları ile projenin ilk aşaması başlamış oldu. Bu aşamada firma yetkilileri ile yapılan çalışmalarda, verilen servis hizmetlerinin süreçleri belirlenerek dokümante edildi. W-Order sistemi üzerinde yapılacak olan uyarlamalar ile ilgili çalışmalar sonucunda gerekli geliştirmeler yapıldı.

Projenin bir başka ayağı olan ticari sistem entegrasyonu için de gerekli analiz çalışmaları yapılarak, firma tarafından kullanılan Logo Tiger sistemi ile entegrasyon çalışmalarına başlandı. Bu aşamada ticari sistemde yer alan müşteri bilgilerinin yanı sıra, ürün ve mali bilgiler de W-Order sistemi ile entegre edildi.

Firmanın, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde yer alan müşterilerine hizmet veren teknisyenlerinin koordinasyonu ve yönlendirilmesi gerekliliği bulunmaktaydı. Buna yönelik olarak teknisyenlerin kullanımı için Andorid işletim sistemine sahip tablet PC’ler tedarik edildi. Bu tablet PC’ler ile teknisyenler her an sisteme girerek, kendilerine atanmış işleri görebilecekleri gibi yaptıkları işler ile ilgili bilgileri merkezi sisteme aktarabilmektedir.

Sistem, merkezi olarak sahadaki bütün servis işlemlerinin düzenlenmesine olanak tanımakta ve bu şekilde anlık takip sağlanabilmektedir.

Sonuç

Verdiğimiz hizmetin zamanında ve hatasız olarak müşterilerimize ulaşması çok önemli. Bu nedenle sahada bulunan teknisyenlerimizle koordinasyonumuzun anlık ve hızlı olması gerekli. W-Order ile bu hedefimize ulaştık.
Artun Apeligan | Teknik Döküm Yöneticisi

Analiz, uyarlama, entegrasyon ve test aşamalarından oluşan proje, gerekli eğitimlerin kullanıcılara verilmesi ile tamamlandı.

Teknik Döküm A.Ş., müşterilerine sunduğu servis ve bakım anlaşması hizmetlerini belli bir standart ile vermeye başladı.

Firma sahadaki süreçleri anlık izleyerek, gerekli yönlendirmeleri yaparak verimlilik sağladı.

Sunulan hizmet müşteri memnuniyetini sağladı.